Pranie tapicerki meblowej

Pranie tapicerki meblowej to czynność łatwa?

Tak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jednakże należy przestrzegać pewnych zasad, umieć rozróżniać materiały tapicerskie i stosować środki piorące właściwe dla danego rodzaju materiału.

Należy również zachować umiar i rozsądek w dozowaniu wszelkich cieczy piorących. Zbyt duża ilość detergentu może spowodować przedostanie się wilgoci do gąbki, która znajduje się pod obiciem, co znacznie wydłuży czas schnięcia pranej tapicerki

Pranie tapicerki meblowej - zakres wykonywanych czynności:

  1. Dokładne odkurzenie na sucho (w razie potrzeby). Jest to bardzo ważna czynność w przypadku mocno zakurzonych mebli, lub w przypadku mebli na których znajduje się spora warstwa sierści.
  2. Rozpuszczenie brudu. Czynność ta polega na nałożeniu za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego, mocno zasadowego detergentu rozpuszczającego brud, a następnie wtarcie go za pomocą delikatnej szczoteczki w głąb czyszczonego materiału.
  3. Ekstrakcja brudu. Wypłukanie za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego, rozpuszczonych zanieczyszczeń.
  4. Kontrola jakości. Poprawienie niedopranych miejsc, lub podjęcie próby usunięcia uporczywych plam specjalistycznymi środkami odplamiającymi.

Powyższe postępowanie w połączeni z najwyższej jakości środkami piorącymi przynosi wręcz rewelacyjne efekty. Często rezultat końcowy przerasta kilkukrotnie oczekiwania klienta.

Metodą tą możemy wyczyścić: narożniki, kanapy, sofy, fotele, fotel biurowe, krzesła, pufy, wszelkiego rodzaju materace, wózki dziecięce, a nawet maskotki.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w View more
Akceptuje