+17 697 467 990

Pranie tapicerki meblowej

  • home
  • Pranie tapicerki meblowej
Pranie tapicerki meblowej
Pranie tapicerki meblowej

Pranie mebli tapicerowanych to czynność łatwa, tak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jednakże należy przestrzegać pewnych zasad, umieć rozróżniać materiały tapicerskie i stosować środki piorące właściwe dla danego rodzaju materiału.

Należy również zachować umiar i rozsądek w dozowaniu wszelkich cieczy piorących. Zbyt duża ilość detergentu może spowodować przedostanie się wilgoci do gąbki, która znajduje się pod obiciem, co znacznie wydłuży czas schnięcia pranej tapicerki

Pranie tapicerki meblowej - zakres wykonywanych czynności:

  1. Dokładne odkurzenie na sucho (w razie potrzeby). Jest to bardzo ważna czynność w przypadku mocno zakurzonych mebli, lub w przypadku mebli na których znajduje się spora warstwa sierści.
  2. Rozpuszczenie brudu. Czynność ta polega na nałożeniu za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego, mocno zasadowego detergentu rozpuszczającego brud, a następnie wtarcie go za pomocą delikatnej szczoteczki w głąb czyszczonego materiału.
  3. Ekstrakcja brudu. Wypłukanie za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego, rozpuszczonych zanieczyszczeń.
  4. Kontrola jakości. Poprawienie niedopranych miejsc, lub podjęcie próby usunięcia uporczywych plam specjalistycznymi środkami odplamiającymi.

Powyższe postępowanie w połączeni z najwyższej jakości środkami piorącymi przynosi wręcz rewelacyjne efekty. Często rezultat końcowy przerasta kilkukrotnie oczekiwania klienta.

Metodą tą możemy wyczyścić: narożniki, kanapy, sofy, fotele, fotel biurowe, krzesła, pufy, wszelkiego rodzaju materace, wózki dziecięce, a nawet maskotki.