Jak często należy wykonywać pranie tapicerki meblowej?

Nie ma na to złotej recepty. Wszystko zależy od tego jak eksploatujemy oraz dbamy na co dzień o tapicerkę. Meble regularnie odkurzane, nie zaplamione, które nie są często eksploatowane, można czyścić nawet raz na dwa lata.

Sytuacja ulega zmianie w przypadku kiedy pojawiają się plamy, a wraz z nimi rozkładające się bakterie. Dodatkowo jeszcze często używane meble wchłaniają pot i roztocza. Gdy mebel stoi w pomieszczeniu, gdzie znajduje się piec, kominek czy przebywają osoby palące, optymalnym rozwiązaniem będzie czyszczenie dwa razy w roku.

Ostatnim wyzwaniem dla tapicerki, są dzieci, którym co chwilę coś się rozlewa, oraz zwierzęta. Wtedy czyszczenie trzeba wykonywać jeszcze częściej.

Systematyczne czyszczenie tapicerki meblowej, ustrzeże nas od starego, tkwiącego w głębi gąbki brudu, którego nie da się zawsze usunąć w 100%.
Pamiętaj! Regularne czyszczenie, odkurzanie pozwoli zachować nowy wygląd mebli przez długi czas, uchroni Cię przed koniecznością wymiany obicia, a co najważniejsze ograniczy wylęganie się niechcianych bakterii.